09:00 - 24:00
גיבור השעה

כולם רוצים לברוח לפעמים, זוהי הסיבה לתאוצה שתפסה בכל הקשור לחדרי הבריחה בישראל.

הטרנד החדש החל בקיץ 2015 בתל אביב וממשיך לצבור פופולריות עצומה בכל רחבי הארץ.

נכון לעכשיו קיימים יותר מ200 סניפים מצפון עד דרום ופועלים באופן רצוף ואף חלקם דורש הזמנה של כמה שבועות מראש.

מה הוא בעצם ה״אסקייפ רום״?

משחק ההרפתקאות קבוצתי, זוגי או אישי, אשר גורם לשחקניו לחשוב ״מחוץ לקופסא״ ומשלב חשיבה, שימוש באמצעיים הנתונים בחדר למטרת פיצוח צפנים, פתירת חידות מרתקות למען מטרה סופית שהיא בעצם עיקר הבריחה מהחדר בזמן מוגבל.

כל חדר מבוסס על סיפור שונה שמדמה מציאות שונה, בין אם זאת מצרים העתיקה, זירת פשע, סרט אימה או תרחישים שונים שמותירים את השחקנים באווירה שאין דומה לה.

החוויה בדרך כלל מתחילה בסיפור רקע והדרכה אשר מכינה את השחקנים ומועברת על ידי המדריכים או בעזרת סרטי הקדמה.

השחקנים בעצם נהפכים להיות לגיבורים הסיפור למשך זמן המשחק ותחושת הסיפוק אשר המשתתפים יוצאים איתה מתגמלת בהתאם.

חווית חדרי הבריחה תפסה את ליבם של הצעירים (ואת מוחם) ומציעה להם אטרקציה לערב חברתי מלא באדרנלין, שיתוף פעולה וחוויה ששונה מערב הבילוי הטיפוסי.

מעבר לסטודנטים אשר מגלים את חדרי הבריחה והפכו להיות הקהל המרכזי, ניתן למצוא משפחות ואפילו חברות מצליחות שמארגנות ערבי צוותים וימי הולדת.

כבר לפני שמונה שנים ניתן היה למצוא את חדרי הבריחה באסיה, אשר תפסו תנופה מסחררת לכיוון מדינות אירופה וארה״ב וכבשו ערי בירה מתויירות ובכך הפכו להיות לחלק נכבד מהשוק התיירותי בדמות אטרקציה לצעירים ומטיילים בכל הגילאים, כולל המקומיים עצמם.

התופעה לא פסחה על ישראל ורבים מהיזמים הישראלים עתו על ההזדמנות ופתחו חדרי בריחה מקוריים, מיוחדים והשראתיים אשר לא נופלים מרמת האחרים ברחבי העולם.

בכדי לרכז את החדרים אשר פרוסים ברחבי הארץ קמו מספר אתרים אשר נותנים לקהל את האופציות שקרובות אליהם ולקבל חוות דעת מקהל שהתנסה בחדרים, לקבל ביקורת מפורטת ודירוג לחדר שפיצחו.

האתרים הללו מאפשרים לקהל הרחב להיחשף לחדרים ולקבל מידע להקלת גיבוש ההחלטה לגבי החדר שהיינם מעוניינים להעביר בו את החוויה.

תחושת הבריחה יכולה להיות משחררת ומשביעת רצון בייחוד במדינת ישראל אשר המציאות בה דורשת מעיקר נכבד מאוכלסייתה להיות גיבורים כל יום.

חדרי הבריחה מציעים לכל אדם להיות הגיבור בקבוצה, ולשם כך נגדיר מה הוא הגיבור;

בתרבות האנושית, המונח משלים בדרך כלל את ההגדרה לאדם שנחשב טוב במעשיו ולאדם אמיץ, אציל ובעל תושייה שניחן בתכונות אבירות הנכונות להקריב את חייו למען מטרה נעלה אחרת כמו הצלת חיי אדם אחר היא המאפיין או ההגדרה של הגיבור.

סוג נוסף של גיבור הוא אדם הנתפס בתודעת החברה כבעל אומץ לב.

אם אתם פריקים של מדע בדיוני, סרטי פשע, אקשן, קסמים או חלל, כל אחד יוכל למצוא את סגנונו באחד מחדרי הבריחה.

תרבות האסקייפ רום מציעה לאדם אשר לא ניחן בכישרון הנהגה או לא מתבלט בכישוריו בחברה היומיומית להפגין את התכונות הללו במשחק ובכך לחזק את תחושת הביטחון והערך העצמי בפני עצמו וחבריו.

המשחק מיועד גם לאנשים שמנהלים שגרת חיים מאתגרת כמו מנהלים ומחזיקי עמדות בכירות בסקטור הפרטי או הממשלתי ונהנים לפתור תעלומות וחידות מאתגרות.

אז בין אם אתם מכורים לאדרנלין, חידות או אוהבים לבלוט באירועים חברתיים, כל אחד יוכל להפיק הנאה מתחושת “גיבור השעה”.